2. INTERNATIONAL EARLY EARTH WORKSHOP W INSTYTUCIE GEOFIZYKI PAN
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Sally Pehrsson ze Służby Geologicznej Kanady, Martin Whitheouse ze szwedzkiego Muzeum Historii Naturalnej oraz Øyvind Sunde z norweskiego Instytutu Polarnego w Tromsø. Na konferencję przybyli się również wszyscy zagraniczni wykonawcy projektu, tj. Rikke Vestergaard oraz Lars Augland z Uniwersytetu w Oslo.
Zebranych Gości powitał Dyrektor Instytutu, profesor Paweł Rowiński, a następnie profesor Monika Kusiak przedstawiła założenia projektu „Wspólny biegun – brakujący link pomiędzy arktycznym i antarktycznym zapisem wczesnej ziemi.”
Warsztaty były podzielone na trzy sesje referatowe podczas których prelegenci wygłosili referaty dotyczące badań na terenie Grenlandii, Labradoru i Antarktydy. Efekty swoich badań zaprezentowali również uczestnicy projektu z zespołu polskiego: Rafał Szaniawski, Dan Dunkley, Piotr Król and Tanmay Keluskar. Warsztaty zakończyły się długą i owocną dyskusją, moderowaną przez profesora Mariusza Majdańskiego, po której wszyscy udali się na wspólną kolację.
Drugi dzień, w kameralnym gronie spędziliśmy w laboratorium GeoBeLa w Belsku podsumowując osiągnięte efekty projektu. Było to ostatnie tak duże spotkanie w ramach grantu Poles Together, ponieważ projekt kończy się w marcu 2024 roku.